Ako uspieť rýchlejšie vďaka mentorovi | Piliere úspešného podnikania

Keď chceme uspieť v podnikaní, nemáme čas a ani peniaze otestovať všetko na vlastnú päsť.

Netýka sa to len začiatkov, kedy sa radíme so svojím okolím, ale aj rozbehnutého podnikania.

Od koho sa však učiť, aby vaše podnikanie rástlo?

Kto je mentor a aká je realita na trhu

Mentor je človek so skúsenosťami z praxe, ktorý nám má pomôcť v konkrétnej problematike a ukázať nám správnu cestu. Rovnako nám  otvorí aj oči v prípade toho, že budeme pokračovať na inej ceste, ako on odporúča.

Bez mentora je vašim jediným sprievodcom akurát vzdelávanie vo forme kníh, audionahrávok, školení.. Problém tohto druhu vzdelávania je, že nie je ušité na vašu aktuálnu situáciu a tak sa môže stať, že vás nasmeruje úplne iným smerom, ako je pre vás potrebné.

Ideálne je mať mentorov na rôzne oblasti života a podnikania.

Problém je ten, že buď máte správnych priateľov a ľudí okolo seba, alebo si musíte zaplatiť pomerne veľké peniaze.

Štandardný mentoring je pomerne drahá položka, ktorú si zväčša platia podnikatelia, pre ktorých stovky, ba aj tisícky eur  nie sú problém.

Čo však robiť vtedy, keď si mentora nemôžeme dovoliť?

Ponúkajú sa dve možnosti:

  1. Kráčame vpred a ideme formou pokus omyl, čo vydržia zväčša len tvrdé nátury. Aj preto je štatistika o úspechu podnikateľov taká malá – iba 5% podnikateľov po 10 rokoch pokračuje v podnikaní.
  2. Nájsť si vo svojom okruhu vhodného človeka. Je to prístupnejšie, no všetko záleží od toho, aké vzťahy si budujeme a akú skupinu ľudí okolo seba máme. Táto alternatíva nie je prístupná pre väčšinu ľudí, nakoľko do podnikania vstupujú bez kontaktov.

 

Rozhodli sme sa to zmeniť

Ľudia, ktorí majú pri sebe mentora v podnikaní od začiatku, uspejú rýchlejšie a potenciálne bez tvrdých pádov, ako tí, ktorí takú možnosť nemajú.

Nakoľko sledujeme situáciu ohľadom mentoringu na trhu už pár rokov, tak vieme, že je potrebné spraviť niečo, čo mentora dodá každému podnikateľovi, sprístupní mu danú službu na maximálnej možnej miere.

Projektom Inspired Business Academy reflektujeme  aktuálny stav, ktorý je na trhu. Druhým pilierom Inspired Business Academy je teda Mentor, ktorý vám bude k dispozícii, keď to najviac budete potrebovať.

Cieľom je, aby ste získavali informácie od ľudí, ktorí sú v danej oblasti profesionáli.

 

Ak sa vám článok páčil, pridajte sa na newsletter a zdieľajte tento článok na sociálnych sieťach

iBA