Ako sa vzdelávať až 4x rýchlejšie hraním sa hier

Zážitková forma vzdelávania je viac ako 4x efektívnejšia ako konvenčná forma v školách.

Čím sme starší, tým viac nás život odpútava od hier.

Prečo teda nepoužívame hry na vzdelávanie sa, no skĺzneme k menej efektívnemu pasívnemu učeniu?

Problém súčasného vzdelávania

Dnešné vzdelávanie nás okresáva, až z nás spraví sochu, ktorá sa vezie na fabrikovom páse továrne volanej štát alebo dnešný systém.

Naša kreativita upadá do bodu mrazu, naše predajné a iné zručnosti rovnako. Jednoducho systém nás utláča tak, aby sme boli poslušní občania a zamestnanci.

Deti začínajú byť okresávané od prvej triedy na väčšine základných škôl a kým vyrastú, sú z nich “sochy”.

Ako je možné, že niektoré deti prejdú školou hravo a bez veľkých problémov , bez sedenia nad knihami. Iné bojujú z roka na rok…

Všetko je o systéme, niekto ho má a niekto nie. Metód a foriem učenia je v dnešnej dobe skutočne veľa, a dôležité je to, že väčšina z nich stavia vzdelávanie na hre.

Rovnako ako aj my dospelí, tak aj deti sa denne predávajú v škole. Denne trénujú svoje silné a slabé stránky, akurát vo forme, ktorú si vedome neuvedomujú..

Mamičky veľmi dobre vedia, že ich deti sa učia najmä hrou

Väčšinu produktívneho času sa predsa hrajú a tým nasávajú informácie, vonku, s tabletom, v škole, v škôlke. Nemám v pláne sa veľmi zahlbovať do problematiky elektronickej zábavy.

Avšak určite nie som zástanca tejto formy.. Rovnako si aj plne uvedomujem, že je to riešenie aktuálnej rýchlej doby. Častokrát je to len cesta menšieho odporu.

Predstavte si, že sa vaše dieťa vie naučiť finančnej gramotnosti už prostredníctvom hrania jednoduchej hry. Alebo dokonca dávanie a prijímanie spätnej väzby, odhaľovanie a ukazovanie silných a slabých stránok.

Trénovanie jednotlivých zručností, ako vystupovanie, predávanie, komunikácia.

Nezabúdajte! Predávame sa celý život a stále, či chceme alebo nechceme. Či sme deti alebo dospelý.

Všetko sa dá aj inak

To je dôvod prečo prichádzame na trh s Inspired Business Academy, ktorej poslaním je iota spraviť vzdelávanie zábavné a interaktvne. Dobrá správa je, že nie len pre dospelých, ale aj pre deti.

Pomôžte nám vytvoriť prostredie, kde sa dokáže učiť skutočne každý.

Ak sa vám článok páčil, pridajte sa na newsletter a zdieľajte tento článok na sociálnych sieťach

iBA