Ako sa vzdelávať tak, aby ste uspeli? | Piliere úspešného podnikania

Ako sa vzdelávať, aby ste uspeli?
Odkiaľ čerpať, keď už mám rozbehnuté podnikanie?
Ako sa vzdelávať na začiatku podnikania?

Na trhu nájdete stovky kníh, školení, videí k podnikaniu. Viete povedať, ktorá cesta je tá správna?

Čo má byť prvé, aby ste uspeli?

Realita na trhu

Väčšina tých, ktorí uspejú,  prekonáva prekážky. Niet divu, keď nás nikde do podnikateľského sveta nepripravia. Aj keď hľadáme, tak pri toľkom množstve informácií si nevieme vybrať, ktoré sú tie podstatné a správne.

Častokrát sa učíme predávať, a pritom ešte nemáme čo predávať, hoci každý z nás je predajcom od malička. Keď ste chceli niečo od rodičov získať, tak ste presne vedeli ako na to.

Rozdiel je v tom, že v minulosti sme robili všetko od srdca a na 100%, no dnes sme už oklieštení. Sme ako zapísaná kniha a na prvú stranu v našej knihe sme úplne zabudli.

Neustále nabaľujeme  informácie. Čím viac ich máme, tým horšie selektujeme tie potrebné.

Ani technik, ktorý sa učí rozoberať nejakú súčiastku to nerobí systémom, že si naštuduje 10 strojov naraz. Ako by potom vedel rozobrať a zložiť ten svoj prvý?

Postupným trénovaním sa krok za krokom naučí rozobrať aj tých 10 strojov, no ide na to postupne. Rovnako ako keď sme sa učili čítať.  V podnikaní to funguje akosi naopak, keďže nás nemá kto učiť a viesť.

Toto všetko spôsobí, že podnikateľ nezvládne rast svojej firmy a skončí tvrdým pádom. V tom „lepšom“ prípade sa stane otrokom svojho podnikania a nebude mať čas ani na seba, ani na svoju rodinu.

Ako sa vzdelávať tak, aby ste uspeli?

Predstavte si takúto situáciu:

Presne viete, čo a kedy sa máte naučiť, aby vaše podnikanie stabilne rástlo na pevných základoch. Máte totiž spoľahlivý zdroj, ktorý vám poskytuje všetky najpodstatnejšie informácie pod jednou strechou a správne usporiadané. Vďaka tomu sa efektívne vzdelávajú aj vaši zamestnanci a vaša firma rastie ešte rýchlejšie.

Vyhýbate sa bežným problémom, pretože sa učíte z praktických skúseností podnikateľov, ktorí ich prekonali už stovky. Vďaka menšiemu stresu tak máte viac energie, pracujete rýchlejšie a podnikanie vás baví. Navyše, máte dostatok času venovať sa rodine a priateľom.

O koľko lepší by bol váš život ak by to fungovalo takto? Chceli by ste takto podnikať?

Chceme vám umožniť takéto podnikanie a to je dôvod, prečo vznikla Inspired Business Academy (a jej prvý pilier – vzdelávanie, ktoré vám pomôže uspieť v podnikaní). Našim cieľom je doplniť medzeru v rámci podnikateľského vzdelávania presne krok za krokom.

To je dôvod, prečo sme postavili Inspired Business Academy na ľuďoch, ktorí vybudovali silné firmy a vedia vás inšpirovať vlastným príbehom a príkladom.

Tvoríme online platformu, ktorá dá všetko nevyhnutné pod jednu strechu a v správnom poradí. Dôvod je, aby ste aj vy svoje podnikanie stavali alebo prebudovali postupne od základov, až po veľkú stabilnú budovu.

Sme si vedomí, že klienti do programu vstupujú s rôznym informačným základom. Preto systém pripravujeme tak, aby sa učili presne to, čo potrebujú vedieť. Rovnako aj to, čo je potrebné pre ich úroveň podnikania. Inak povedané, nie každý sa učí presne to isté, keďže niektoré témy už má v malíčku.

Ak sa vám článok páčil, pridajte sa na newsletter a zdieľajte tento článok na sociálnych sieťach

iBA